שחרור PostgreSQL 11 – הודעה רשמית

18 באוקטובר 2018 – קבוצת הפיתוח הגלובלית של PostgreSQL הודיעה היום על שחרורה של PostgreSQL 11, הגרסה העדכנית ביותר של מסד הנתונים המתקדם בעולם עם קוד פתוח.

PostgreSQL 11 מספק למשתמשים שיפור ביצועים כללי של מערכת מסד הנתונים, עם שיפורים ספציפיים הקשורים למסדי נתונים גדולים מאוד ועומסים חישוביים גבוהים. יתר על כן, PostgreSQL 11 עושה שיפורים משמעותיים במערכת ניהול מחיצות בטבלאות, מוסיפה תמיכה בפרוצדורות מאוחסנים המסוגלות לנהל את הטרנזקציות, משפרת את הקבלה של שאילתות ומוסיפה יכולות מקבילות להגדרת נתונים, ומציגה קומפילצית just-in-time המאיצה את הביצוע של הביטויים בשאילתות.

"עבור PostgreSQL 11, קהילת הפיתוח שלנו התמקדה בהוספת תכונות המשפרות את יכולתה של PostgreSQL לנהל מסדי נתונים גדולים מאוד", אמר ברוס מומג'יאן, חבר צוות הליבה של קבוצת הפיתוח הגלובלית "בנוסף לביצועים המוכחים של PostgreSQL לעומסי עבודה בטרנזקציות, PostgreSQL 11 מקלה על המפתחים להפעיל יישומים נתונים גדולים בקנה מידה גדול".

PostgreSQL נהנית מיתרונות של מעל 20 שנות פיתוח עם יקרנות של קוד פתוח ונהפכה למסד נתונים יחסיים עם קוד פתוח המועדף עבור מפתחים. הפרויקט ממשיך לקבל הכרה בכל הענף, והוצגו בתור "DBMS של שנת 2017" על ידי אתר DB-Engines וב SD Times 2018 100

PostgreSQL 11 הוא הגרסה הגדולה הראשונה מאז PostgreSQL 10 שוחרר ב -5 באוקטובר, 2017. גרסת העדכון הבאה עבור תיקוני באגים המכילים 11 PostgreSQL תהיה PostgreSQL 11.1, ואת גרסה הגדולה הבאה עם תכונות חדשות תהיה PostgreSQL 12.

עמידות וביצועים מוגברים עבור מחיצות

PostgreSQL 11 מוסיפה את היכולת לחלק את הנתונים על ידי מפתח hash, הידוע גם בשם hash partitioning, ומוסיפה יכולת זו לחלוקת נתונים ב PostgreSQL על ידי רשימת ערכים או על ידי טווח. PostgreSQL 11 משפרת עוד יותר את יכולות פדרצית הנתונים עם שיפורים פונקציונליים עבור מחיצות המשתמשות בעטיפת הנתונים הזרים, postgres_fdw

כדי לסייע בניהול המחיצות, PostgreSQL 11 מציגה מחיצת ברירת המחדל עבור נתונים שאינם תואמים למפתח מחיצה, והיכולת ליצור מפתחות ראשיים, מפתחות זרים, אינדקסים וטריגרים על מחיצות המועברים לכל הטבלאות. PostgreSQL 11 תומכת גם בעברת רשומות באופן אוטומטי למחיצה הנכונה אם עדכון של מפתח המחיצה עבור רשומה זו.

PostgreSQL 11 משפרת את ביצועי השאילתות בעת קריאת ממחיצות באמצעות אסטרטגיה חדשה חיסול מחיצה. בנוסף, PostgreSQL 11 תומכת כעת בתכונה הפופולרית "upsert" בטבלאות המחולקות למחיצות המסייעת למשתמשים לפשט את קוד היישום ולהפחית תקורות הרשת בעת אינטראקציה עם הנתונים שלהם

טרנזקציות נתמכות בפרוצדורות מאוחסנות

למפתחים הייתה יכולת ליצור פונקציות המוגדרות על ידי המשתמש ב- PostgreSQL כבר למעלה מ -20 שנה, אך לפני PostgreSQL 11, פונקציות אלו לא היו מסוגלות לנהל את הטרנזקציות שלהן. PostgreSQL 11 מוסיפה פרוצדורות של SQL שיכולות לבצע ניהול טרנזקציות מלא בתוך גוף של הפונקציה, זה מאפשר למפתחים ליצור יישומים מתקדמים יותר בצד השרת, כגון אלה הכוללים טעינת נתונים בכמות גדולה.

פרוצדורות SQL ניתן ליצור באמצעות הפקודה 'CREATE PROCEDURE', לבצע באמצעות הפקודה 'CALL', והן נתמכות על ידי שפות פרוצדורליות בצד השרת PL/pgSQL, PL/Perl, PL/Python ו PL/Tcl.

יכולות משופרות עבור הקבלה של השאילתות

PostgreSQL 11 משפרת את ביצועי השאילתה המקבילות, עם שיפור ביצועים בסריקות עוקבות מקבילות ו- hash מצטרף יחד עם סריקות יעילות יותר של נתונים מחולקים למחיצות. PostgreSQL יכול כעת לבצע שאילתות SELECT המשתמשות ב- 'UNION' במקביל אם השאילתות שבבסיס אינן יכולות לבצע במקביל.

PostgreSQL 11 מוסיף מקבילויות למספר פקודות להגדרת נתונים, בעיקר עבור יצירת אינדקסים של עץ B שנוצרים על ידי ביצוע הפקודה 'CREATE INDEX' הסטנדרטית. מספר פקודות הגדרת נתונים או יצירת הטבלאות או materialized views משאילתות גם אפשר לבצע במקביל כעת, כולל 'CREATE TABLE .. AS' ו'SELECT INTO' ו'CREATE MATERIALIZED VIEW'.

Just-in-Time הידור (JIT) עבור נתונים

PostgreSQL 11 מציגה תמיכה עבור הידור Just-In-Time כדי להאיץ את ביצוע ביטויים מסוימים במהלך ביצוע השאילתה. קומפילציית ביטוים JIT עבור PostgreSQL משתמשת בפרויקט LLVM כדי להאיץ את ביצוע הביטויים בסעיפי WHERE, רשימות יעד, אגרגטים, הטלות וכמה פעולות פנימיות

כדי לנצל את הידור JIT, תצטרך להתקין את התלויות LLVM כדי לאפשר קומפילצית JIT בקובץ ההגדרות PostgreSQL שלך על ידי הגדרת 'jit = on' או ישירות משורת פקודה של PostgreSQL על ידי ביצוע 'SET Jit = on'.

שיפורים כלליים בחוויית המשתמש

השיפורים במסד הנתונים היחסי של PostgreSQL אינם אפשריים ללא המשוב מקהילת המשתמשים הפעילה והעבודה הקשה של האנשים שעובדים על PostgreSQL. להלן כמה מן התכונות הרבות הכלולות ב PostgreSQL 11 שנועדו לשפר את חוויית המשתמש הכוללת:

  • הסרת הצורך ב- 'ALTER TABLE .. ADD COLUMN .. DEFAULT' עם ברירת המחדל לא לשכתב את הטבלה כולה על ביצוע, אשר מספק שיפור משמעותי בביצועים בעת הפעלת פקודה זו.
  • "אינדקסי כיסוי", המאפשר למשתמש להוסיף עמודות נוספות לאינדקס באמצעות 'INCLUDE' והן מועילות לביצוע סריקות אינדקס בלבד, במיוחד בסוגי נתונים שאינם ניתנים לאינדוקס על-ידי אינדקסים של עץ B.
  • פונקציונליות נוספת לעבודה עם פונקציות חלון, כולל מתן אפשרות ל- RANGE לשימוש ב 'PRECEDING/FOLLOWING' או 'FOLLOWING' וביצוע במסגרת.
  • הכללת מילות המפתח "quit" ו "exit" בממשק שורת הפקודה PostgreSQL כדי להקל על השארת כלי שורת הפקודה.

לקבלת רשימה מלאה של התכונות הכלולות במהדורה זו, אנא קרא את הערות גרסה

אודות PostgreSQL

PostgreSQL הוא מסד נתונים בקוד הפתוח המתקדמים ביותר בעולם, עם קהילה גלובלית של אלפי משתמשים, תורמים, חברות וארגונים. הפרויקט PostgreSQL בונה על מעל 30 שנות מחקר ופיתוח, החל באוניברסיטת קליפורניה, ברקלי, והמשיך עם קצב ללא תחרות. ערכת התכונות הבשלות של PostgreSQL לא רק תואמת מערכות נתונים קנייניות מובילות, אלא עולה עליהן במאפיינים של מסדי נתונים מתקדמים ,הרחבה, אבטחה ויציבות. למידע נוסף על PostgreSQL והשתתפות בקהילה שלנו ניתן ב PostgreSQL.org

מדיניות הפרטיות
כל הזכויות שמורות ל © העמותה לקידום הפוטגרס בישראל 2018