שינוי הגדרות של השרת – שימוש בזיכרון

ראשי פורומים ניהול שרת ואדמיניסטראציה שינוי הגדרות של השרת – שימוש בזיכרון

הדיון הזה מכיל 0 תגובות, ויש לו משתתף 1, והוא עודכן לאחרונה ע״י  vrqv2 לפני 2 שבועות, 1 יום.

מוצגות 1 תגובות (מתוך 1 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • #239

  vrqv2
  מנהל בפורום

  buffer המשוף של השרת – shared_buffers

  PostgreSQL אינו קורא נתונים ישירות מהדיסק ואינו כותב אותם ישירות לדיסק. הנתונים נטענים לתוך מאגר המשותף של השרת אשר ממוקם בזיכרון, תהליכי השרתקוראים וכותבים בלוקים במאגר זה, ולאחר מכן את השינויים מועברים לדיסק.
  אם התהליך צריך גישת לטבלה, אז לראשון הוא מחפש לאחר הבלוקים המבוקשיםה במאגר הכללי. אם הם קיימים, אז הוא יכול להמשיך לעבוד, אם לא – מתבצעת קריאת המערכת לטעינם. בלוקים יכולים להיטען גם מהמטמון הקבצים של מערכת ההפעלה וגם מדיסק, והפעולה זאת יכולה להיות מאוד "יקרה".

  אם גודל המאגר אינו מספיק לאחסון נתונים תפעוליים אשר בשימוש תכוף, הם תמיד נכתוב ונקרא אותם ממטמון OS או מדיסק, וזה ישפיע שלילית מאוד על ביצועים.

  במקביל, אנחנו לא צריכים להגדיר ערך של shared_buffers גבוה מדי: זה לא כל הזיכרון הנחוץ עבור PostgreSQL, זה רק הגודל של הזיכרון המשותף בין תהליכי PostgreSQL אשר צריכים לביצוע פעולות אקטיביות. זה צריך לקחת חלק קטן של זיכרון RAM במחשב שלך, מאחר ו PostgreSQL מסתמך על העובדה כי מערכת ההפעלה עושה caching לקבצים אז הוא לא מנסה לעשות עבודה כפולה. בנוסף, יותר זיכרון ניתן shared_buffers, פחות ישאר למערכת ההפעלה ויישומים אחרים, מה שעלול להוביל ל swapping.

  למרבה הצער, על מנת לדעת את המספר המדויק של shared_buffers, חייבים לקחת בחשבון את כמות הזיכרון הראשי, גודל מסד הנתונים, מספר החיבורים ואת המורכבות של השאילתות.

מוצגות 1 תגובות (מתוך 1 סה״כ)

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.

מדיניות הפרטיות
כל הזכויות שמורות ל © העמותה לקידום הפוטגרס בישראל 2018